Çin Malı Android Cihazlara Dikkat!

Çinden clon diye tabir edilen cihazların satışı ülkemizde yaygınlaştı. Birçok kişi bu cihazlara ilgi gösteriyor. Bu ilginin en büyük sebeblerinden biride fiyatların çok ucuz olması. Ne yazık ki bu ürünler sahiplerinin elinde kalıyor. İnternetteki paylaşım sitelerinde ürünün videolarını koyup cihazın güzel yönlerinden bahsediyorlar. Ama çin malı cihazların çok büyük bir problemi var. Bu problem cihazınızın açılış animasyonunda donmasına ve açılmamasına neden oluyor. 

Cihazı bu problemden kurtarmak için cihazınızı recovery mode almanız gerekiyor. Ne yazık ki recovery mode almak içinde cihazın recovery dosyalarını bulmanız gerekiyor. Çinden getirilen markası pek bilinmeyen cihazların recovery dosyalarını bulmak mümkün değil. Dosyayı bulmakta yetmiyor. Gerekli işlemleri yapmanıza rağmen cihazınız açılmayabiliyor. Bu sorunu araştırırsanın kaç kişinin bu problemden dert yandığını görürsünüz. 

Peki bu sorununla karşılaşmamak için neler yapabilirim?
Çin cihazlarda sistem dosyaları hafıza kartında yer alıyor bu da insanları rahatsız ediyor .Hafıza kartınızda bilmediğiniz dosyaları kesinlikle silmeyin. Uygulama yüklerken sistem programı olmamasına dikkat edin. Zaten uygulamayı yüklereken size ‘BU PROGRAM SİSTEMDEKİ PROGRAMI DEĞİŞTİRMEK İSTİYOR’ uyarısı gelir. Kesinlikle izin vermeyin. Birde çin cihazlarda Google play kapalı gelir. İnsanlarda başka market alternatiflerine yönelmek zorunda kalır. Yüklediğiniz uygulamanın virüslü olup olmadığını kontrol edin. Bu anlattıklarıma dikkat ederseniz bir problemle karşılaşacağınızı zannetmiyorum.

Yorumlar

  1. Gokhan

    Arkadaşım, Çinden gelen replika cihazlar da Google Play kapalı gelmez. Google hesabını girip hemen kullanmaya başlayabilirsin. Ayrıca MediaTek çok iyi işlemciler üretiyor. Özellikle pil performansları çok iyi. MTK6575 ve sonrası Google Play'de ki tüm oyunları sorunsuz oynayabilecek güçte işlemciler. Ayrıca cihazı alır almaz hemen bir ROM yedeği alırsanız, SP Flash Tool aracılığıyla istediğiniz zaman çöken cihazı uyandırabilirsiniz. Herhangi bir box vs. ihtiyaç duymaz. Selamlar.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Dikkat;
Kurulum talimatlarını dikkatlice okuyarak, adım adım kurulumu yapınız

Bu blogdaki popüler yayınlar

Mount & Blade: Warband v1.071 (APK-OBB)

Score! Hero v1.66 MOD APK | Para ve Enerji Hilesi

Flight 787 - Advanced v1.7 (APK+OBB) - Türk yapımı sağlam uçak simülasyon oyunu

FIFA 12 by EA SPORTS [Online] v1.3.98 (APK)

Dream League Soccer 2017 v4.16 MOD APK - Para Hilesi

PlayStation Oyunları Android Cihazda Nasıl Oynanır? [Resimli Anlatım]

Titanium Backup PRO Key ★ root v8.0.0.2 FULL APK

Trivia Crack (Reklamsız) v2.48.0 FULL APK