Google Haritalar da Material Desing Tasarımına Geçti!

Google önce e-posta servisi Gmail’i, sonrasında ise Takvim hizmetini Material Design’a uygun olacak şekilde güncellemişti.

Tüm servislerini bir bir Material Design’a uygun hale getirmeye başlayan Google’ın şimdiki adımı ise Google Maps uygulamasını güncellemek oldu. Güncellemeyi resmi blogundan duyuran Google, sadece tasarımsal değişiklikleri değil Uber ve OpenTable entegrasyonlarını da açıkladı.

Belirtmeliyiz ki bu blog yazısının Google Maps’te UX Tasarımcısı olarak çalışan Evelyn Kim tarafından yazılması da Google Haritalar’ın UX konusuna verdiği önemi gözler önüne seriyor. Google, yeni versiyonda tasarıma ve kullanıcı deneyimine büyük önem vermiş.


Google Maps ile harita üzerindeki mekanlara baktığımızda mekanla ilgili fotoğraflar, o mekanla ilgili incelemeler ve çok daha fazlası bizi bekliyor. Google, şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri için hizmete giren bir OpenTable entegrasyonunu gerçekleştirmiş durumda. Google Maps üstünden bir restoranı incelerken, o restorana boş saatleri için bir rezervasyon yapabilme şansı bulabiliyorsunuz.

Google Maps, Uber ile büyük çaplı bir işbirliği yapmış durumda. Bir yere varış mesafenize baktığınızda, size Uber taksi çağırmanız halinde taksinin geleceği vakti, yolculuğun alacağı zamanı ve yolculuğun ne kadara mal olacağını Google Maps üstünden gösteriyor. Uygulama, telefonunuzda Uber uygulaması yüklü olması halinde otomatik olarak Uber uygulamasına bağlıyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Score! Hero v1.66 MOD APK | Para ve Enerji Hilesi

Flight 787 - Advanced v1.7 (APK+OBB) - Türk yapımı sağlam uçak simülasyon oyunu

Mount & Blade: Warband v1.071 (APK-OBB)

Dream League Soccer 2017 v4.16 MOD APK - Para Hilesi

FIFA 12 by EA SPORTS [Online] v1.3.98 (APK)

Titanium Backup PRO Key ★ root v8.0.0.2 FULL APK

Trivia Crack (Reklamsız) v2.48.0 FULL APK

Vegas Gangsteri v3.1.0r MOD APK | PARA ELMAS ANAHTAR ANTIBAN HİLESİ