Android Lollipop 5.1'de Neler Yeni? İşte göze çarpan bir kaç yenilik

Android 5.1 Göze Çarpan Özellikleri

Google'ın resmi android blogundan yeni android versiyonu Lollipop 5.1'i duyurduğunu daha önce burada paylaşmıştık. Bunun anlamı 5.1 güncellemesi ile performans geliştirmeleri ve hata düzeltmeleri yapıldı. Bunlar tabi ki göze çarpmayan arka planda iş gören yenilikler. Bu yazıda ise tasarım olarak gelen bir kaç yenilikten bahsedeceğiz. 

Animasyonlar

Android üzerinde sadelikten yana olmayan Google 5.1 Lollipop içerisine bir çok animasyon eklemiş. Bu animasyonlar herhangi bir fonksiyona sahip değil sadece üzerine tıkladığınzda basit bir hareket  yapıyor olsalarda bu animasyonları yenilikten saymamak olmaz. 


Yeni Bluetooth ve WiFi Hızlı Ayarlar Menüsü

Yenilene animasyonlar dışında ön plana çıkan diğer bir yenilik ise Bluetooth ve WiFi Hızlı Ayarlar Menüsü'nde yapılan yenilikler. Bu yenilikler ile bağlı olduğunuz bluetooth veya wifi ağını ayarlar sayfasına gitmeden hızlı ayarlar menüsü (hani bildirim panelini çekince gelen menü) üzerinden seçebiliyoruz. 


Tarayıcı ve Görev Sekmesi Karmaşı Açıklandı

5.0 Lollipop özelliklerinden bahsederken Google Chrome tarayıcısındaki sekmelerin aynı zamanda son görevler sekmesinde yer aldığından buradaki yazımızda bahsetmiştik. 5.1 güncellemsi ile bu özelliğe dair ve nasıl kapatıp açılacağını anlatan bir bilgilendirme uyarısı yer alıyor.Fark edildikçe diğer göze çarpan yenilikler ile bu yazı güncellenecktir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Score! Hero v1.66 MOD APK | Para ve Enerji Hilesi

Flight 787 - Advanced v1.7 (APK+OBB) - Türk yapımı sağlam uçak simülasyon oyunu

Mount & Blade: Warband v1.071 (APK-OBB)

Dream League Soccer 2017 v4.16 MOD APK - Para Hilesi

FIFA 12 by EA SPORTS [Online] v1.3.98 (APK)

Titanium Backup PRO Key ★ root v8.0.0.2 FULL APK

Trivia Crack (Reklamsız) v2.48.0 FULL APK

Vegas Gangsteri v3.1.0r MOD APK | PARA ELMAS ANAHTAR ANTIBAN HİLESİ