HTC One M9: 5' 1080p ekran, Snapdragon 810, 3GB RAM, 20 MP Kamera ve Sense 7

HTC One M9: 5' 1080p ekran, Snapdragon 810, 3GB RAM, 20 MP Kamera 

HTC'nin One serisi 2013 yılında çıkarılmasından beri kararlı bir şekilde kendi tasarım özellikleri ile üretilmeye devam ediyor ve Tavyanlı üreticilerin bunu mahvetmeye niyeti yok gibi görünüyor. Bugün içinde Barselona'da gerçekleştirilen Dünya Mobil Kongresi(World Mobile Congress)'de HTC One M9 tanıtıldı. HTC'nin amiral gemisi One M9'da ne gibi yenilikler göreceğimizi hep beraber inceleyelim.


Geniş, gepgeniş ekranlar görmeye alıştığımız şu günlerde HTC One M9 için 5-inç 1080p ekran tercih edilmiş. Aslında bu Samsung ve LG ekranlarını büyütürken One M9'a bir değer, farklılık katabilir. Cihazın ön tarafında artık HTC ile özleşmiş olan ekranın hem altında hem üstünde bulunan "boomsound" diye tabir edilen hoparlörler bulunuyor. HTC, One M9 modelinde Dolby 5.1 ses sitemini kullandığını söylüyor ki bu bir telefon için biraz fazla iddialı olmuş. Cihazın üzerinde bulunan tuşların ise yerleri yeniden düzenlenmiş. Açma/kapama tuşu ayrılmış ses tuşlarının altında cihazın sağ tarafına yerleştirilmiş.


Telefonun kenarları ayrı bir dikkati hak ediyor: HTC One M9 için 'unibody' tasarıma sahip yani kenarsız, köşesiz dese de cihazın kenarları belirli bir halka şekline sahip. Bu biraz önceki One ve IPhone 4 tasarımlarının karışımı olmuş. En azından M9'un bazı versiyonlarında metal renkli kasaya zıt renkte bir halka rengi, gümüş renkli kasaya altın renkli bir halka rengine sahip olacak. Diğer modeller, örneğin siyah olanlar, kasa ve halka aynı renge sahip olacak.


HTC One M9'un arka kısmına gelecek olursak; kameranın büyümesiyle bu sene en çok değişen kısım arka kısım oldu. HTC tek sensörlü 20 MP kamera ve standard ikili LED flash kullanmak yerine sonunda alışılmamış, kullanımı zor olan ultrapixel sensörü ve Duo kamera şeklinden kurtulmuş. HTC One'ın önceki versiyonları kötü fotoğraflar çekmiyordu ama yarışı geriden takip ettikleri kesin. Alışılmış kamera tasarımı fotoğraf çekmeyi sevenleri memnun edecektir. Kamera lensi sentetik safir ile kaplanmış. Boyut olarak 144.2 x 69.3 x 9.6 mm ölçüleri ile M8'den daha kısa, daha dar ve daha kalın bir boyuta sahip.


Yazılım olarak tahmin edeceğiniz gibi Android 5.0 tabanlı HTC Sense 7 yer alıyor. Bu sürüm önceki Sense sürümlerinden daha uyumlu olarak tasarlanmış. Açıkça görülüyorki bazı tema tasarım ve kişiselleştirme özellikleri eklenmiş. Yeni tasarıma sahip HTC DotView kapaklı kılıfı özelleştirilebilecek.


HTC One M9'un iç kısmına gelecek olursak listenin en başında Qualcomm Snapdragon 810 işlemci geliyor. 3GB RAM ve 32 GB hafıza ile geliyor. Bunun yanında MicroSD kart desteği de var. Tüm sürümler LTE'ye sahip olarak gelicek ancak piyasaya göre radyo özelliği olacak. Bazı ülkelerdeki sürümlerde ise çift SIM kart desteği olacak.


Fiyat olarak şu an için net bir şey yok. Dünya çapındaki satışların Mart ayının ortalarında başlaması bekleniyor. Altın, gümüş, pembe ve siyah renk seçeneklerine sahip olacak. 

Daha fazla bilgi elde ettiğimde bu yazı güncellencektir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Score! Hero v1.66 MOD APK | Para ve Enerji Hilesi

Flight 787 - Advanced v1.7 (APK+OBB) - Türk yapımı sağlam uçak simülasyon oyunu

Mount & Blade: Warband v1.071 (APK-OBB)

FIFA 12 by EA SPORTS [Online] v1.3.98 (APK)

Dream League Soccer 2017 v4.16 MOD APK - Para Hilesi

PlayStation Oyunları Android Cihazda Nasıl Oynanır? [Resimli Anlatım]

Titanium Backup PRO Key ★ root v8.0.0.2 FULL APK

Trivia Crack (Reklamsız) v2.48.0 FULL APK