Root At


Kingo Android Root adlı program her Android kullanıcısına en kolay tek-tık yöntemi ile herhangi bir Androidli cihazı root yapma imkanı veriyor. Bu evrensel Android root yazılımını nasıl kullanacağınızı aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Başlamadan önce aşağıdakilerden emin olun;

  • Cihazınız açık ve en az %50 şarjı olsun 
  • İnternete bağlı bir bilgisayar 
  • USB Kablosu (orijinal olanı önerilir) 1. Kingo Android Root programını buraya tıklayarak indirin ve yükleyin.
2. Kingo Android Root'u açın.

Kingo Root programını başlattıktan sonra aşağıdaki arayüzünü göreceksiniz.


3. Android cihazınızı USB Kablo ile bilgisayarınıza bağlayın.


Eğer cihazınızın sürücüleri bilgisayarınıza yüklenmemişse Kingo Android Root bu driverları otomatik olarak yükleyecektir. Yükleme işleminin tamamlanmasını bekleyin.

4. USB Hata Ayıklama Modunu aktif hale getirin.


USB Hata Ayıklama Modunu açma android cihazınızı rootlamak için gereken en önemli adımdır. Cihazınızda veya kullandığınız android sürümünde USB Hata Ayıklama Modunu nasıl aktif hale getireceğinizi öğrenmek için: [Nasıl Yapılır?] USB Hata Ayıklama Modu Açma

DİKKAT! Cihazınızın ekranında çıkacak olan "Bu bilgisayara her zaman izin ver" şeklinde çıkacak olan yazıya tik koyun. Eğer yapmazsanız muhtemelen OFFLINE(Çevrimdışı) CİHAZ olarak gözükeceksiniz.

5. Cihazınızı rootlamadan önce uyarıları dikkatlice okuyun.


Android rootlama işlemi öyle çok büyük bir şey değil ama aynı zamanda önemsiz bir şey de değil. Cihazınızı rootlamak size bir çok avantaj sağlayabilir ancak riskleri de var tabii.

Windows’ta bildiğiniz gibi Administrator adında bir yönetici hesabı bulunuyor. Bu hesap ile Windows’taki tüm özel ayarlara ve dosyalara tam yetkiyle erişim sağlayabiliyorsunuz. Administrator hesabının Linux’teki karşılığı ise Root olarak kullanılıyor. Android de Linux tabanlı bir işletim sistemi olduğundan, Linux’te kullanılan terimler Android için de geçerli duruma geliyor. Root Nedir? Ne İşe Yarar?

6. Cihazınızı rootlamak için programdaki "ROOT" tuşuna tıklayın.


Kingo Android Root cihazınızı rootlaması bir kaç dakika sürebilir. Rootlama yapılırken cihazınız birden fazla olmak üzere kapanıp açılabilir ki bu gayet normal. Bu işlemler başladıktan sonra lütfen "CİHAZA DOKUNMAYIN". Oynatmayın, kabloyu çıkarmayın ve cihaz üzerinde başka bir şey yapmayın.7. Rootlama işlemi bitti, "Finish" butonuna tıklayın.


Rootlama işlemi tamamlandıktan sonra cihazınızı yeniden başlatmak için ekrandaki "Finish" butonuna tıklayın.


8. Cihazınızın root durumunu kontrol edin.


Cihazınız yeniden başladıktan sonra uygulamalar menüsü içerisinde SuperSU adlı bir uygulama göreceksiniz ve bu uygulamayı görmeniz root işleminin başarılı bir şekilde yapıldığını gösterir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

FIFA 12 by EA SPORTS [Online] v1.3.98 (APK)

Mount & Blade: Warband v1.071 (APK-OBB)

Score! Hero v1.66 MOD APK | Para ve Enerji Hilesi

Flight 787 - Advanced v1.7 (APK+OBB) - Türk yapımı sağlam uçak simülasyon oyunu

Dream League Soccer 2017 v4.16 MOD APK - Para Hilesi

Gizli Kamera Video Kaydedici Pro v3.1.7 FULL APK

Titanium Backup PRO Key ★ root v8.0.0.2 FULL APK

Trivia Crack (Reklamsız) v2.48.0 FULL APK